HAKKIMIZDA

NAS GRUP ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ.

kazasız gün

YILLIK DENEYİM

SEKTÖRDE FAALİYET

İLETİŞİME GEÇ

Uzmanlığımızdan faydalanmak ve güvenli bir çalışma alanı için bize ulaşın.

İş Güvenliği,

 

Çalışma şartlarından doğabilecek olan tehlikelere karşı önlem almak üzere yapılan sistem çalışmaların tümüne denir. Her yıl ülkemizde yaşanan iş kazalarından dolayı çok ciddi oranda maddi ve manevi kayıplar yaşanmaktadır. Nas Grup Danışmanlık olarak 2012 yılında yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile iş kazalarına ve meslek hastalıklarına engel olmayı hedefliyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki İş kazalarının %98, Meslek hastalıklarının ise tamamı önlenebilen hastalıklardır.

Nas Grup olarak,

İş güvenliği uygulama adımlarındaki ilk hedefimiz eğitimler ile farkındalık yaratarak güvenlik kültürü oluşturmaktır .Çünkü biz biliyoruz ki iş güvenliği uygulamalarında başarılı olabilmek için güvenlik kültürünü oluşturarak hayata geçirmek gerekmektedir.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca

 

yetkilendirilmiş İş Güvenliği uzmanları ve İş yeri hekimleri İşverenlere danışmanlık yapıp önleme politikaları geliştirerek iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmeye çalışmaktadır. İş güvenliği uzmanları önleme politikaları ile çalışanları ve dolaylı yoldan ise İşvereni ve devleti korumaktadır. Çünkü iş kazaları sonucu yaşamını yitiren, uzuv kaybı yaşayan ve iş göremez hale gelen çalışanların sayısı kabul edilemez seviyededir. Ve bu kazaların sonuçlarından doğan işverene yansıyan ciddi oranlarda da maddi kayıplar yaşanmaktadır. Tabi ki devlete yansıyan SGK ödemeleri, ilaç masrafları, iş göremezlik ödenekleri de kazaların görünmeyen giderleridir. Dolayısıyla iş güvenliği uzmanları hem çalışan için hem işveren hem de devlet için bir güvenlik bariyeri görevini üstlenmektedir.

Nas Grup

Nas Grup olarak İş güvenliği uygulama adımlarındaki ilk hedefimiz eğitimler ile farkındalık yaratarak güvenlik kültürü oluşturmaktır. Çünkü biz biliyoruz ki İş güvenliği uygulamalarında başarılı olabilmek için güvenlik kültürünü oluşturarak hayata geçirmek gerekmektedir. Daha sonra ise tehlikeyi kaynağında önlemek, toplu korunma yöntemleri, KKD kullanımı gibi önlemler ile iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmek asıl amacımızdır.

İletişim

İ.O.S.B. Giyim Sanatkarları Sitesi 3. Ada A Blok No:611 İkitelli-Başakşehir/İSTANBUL

Yol Tarifi

Nasgrup © Tüm Hakları Saklıdır